Jégcsapkirálynők, mosolyogjatok!

A minap a héven utaztam és nem szép dolog, de belehallgatóztam  egy beszélgetésbe. Egy mondat nagyon megragadt …. Egy fiú sóhajtva tette fel a kérdést a barátjának  : “Hol vannak azok a nők, akinek nem a sminkje, hanem a mosolya szép?!”

Valóban eltűnőben volna a valódi mosoly?! Elgondolkodtam…

Jégcsapkirálynők! Hordhattok hazugságmaszkot az arcotokon, ideig-óráig becsaphatjátok vele magatokat és a környezeteteket

de hosszú távon, érdemes inkább ,többet mosolyogni!!!!Egy valódi mosolynál nincs szebb,  amit egy nő viselhet!

Valódi NŐKről készült gyönyörű képeket gyűjtöttem össze a világ számos szegletéből, valódi mosollyal!

Hátha egyszer eljutnak ezek a képkockák ahhoz a  fiúhoz a hévről…  és mosolyt csal majd  az arcára 🙂

És valóban. A mosoly mindenkit megszépít. A mosoly egy univerzális nyelv, amit a föld minden lakója ért! Egy  olyan csodás kommunikációs eszköz, mellyel hidat lehet emelni 2 ember között, feszült pillanatokat képes feloldani , cinkostársakká tehet bennünket egy pillanat alatt, egy mosolyból kiderülhet: egyre gondolunk!

 Íme 8 érdekes tény a mosolyról

Tudtad? A valódi és a színlelt mosoly közti különbséget azok ismerik fel a legnagyobb százalékban, akiket sokszor utasítanak vissza. Az összefüggést egy felmérés mutatta ki, melyet az ohiói Miami Egyetemen végeztek. A tanulmány vezetője nem tért ki arra, miért fejleszti a visszautasítás élménye az álmosoly felismerésének képességét, de feltehető, hogy az elutasítást gyakran kíséri a vigasztalásnak szánt, ám őszintétlen mosoly.

Tudtad? Az igazi, őszinte mosoly nem csupán a száj körüli izmokat mozgatja meg. A mosolygásban a szem izmai is közreműködnek – melyeket azonban akaratlagosan nem lehet mozgatni. Ezt az összefüggést Guillaume Duchenne francia orvos fedezte fel, így a valódi, spontán mosolyt Duchenne-mosolynak is nevezik.

Tudtad? A majmok 30 millió évvel ezelőtt rendelkeztek egy bizonyos félelemgrimasszal, azaz az összeszorított fogak kimutatásának képességével. Így jelezték ellenfelüknek, hogy fegyvertelenek. Signe Preuschoff osztrák főemlőskutató szerint az emberi mosoly is ebből a félelemgrimaszból alakult ki, éppen csak tartalmi háttere, jelentése változott meg.

Tudtad? A mosolygáskor az arcon megjelenő gödröcskéket grüberlinek nevezik. Azt, hogy kinek van grüberlije, egyetlen gén befolyásolja.

Tudtad?A baba már magzat korában végez mosolyszerű izommozgásokat, ám csak hathetes korára mosolyog tudatosan arra, akinek látványa örömmel tölti el.
Tudtad?
A mosoly az emberi érintkezés egyik legfontosabb eszköze. A mosolygó embereket jobban kedveljük, szimpatikusabbak kortól és nemtől függetlenül, míg a  kifejezéstelen arcot a legtöbben visszataszítónak találják Sok kutatás mutatott rá, hogy a mosolygó emberek sikeresebbek a munkájukban és tartósabb kapcsolatban élnek, mint komor arcú társaik.
Tudtad?Azt gondolhatnánk, hogy ha örülünk, mosolygunk – ez persze így igaz. Ugyanakkor megfordítva is igaz a tétel: ha mosolygunk, jókedvünk támad. Próbáld ki! : húzd mosolyra a szád hatszor-nyolcszor, és máris jobban fogod érezni magad!
Tudtad?A mosollyal kapcsolatban érdekes az is, hogy a tudósok a mai napig vitatkoznak azon, miért és hogyan alakult ki. Az emlősöknél a fogak kimutatása a félelem vagy az agresszió jele. A mondás szerint, aki kimutatja foga fehérjét, az valódi, gonosz szándékáról tesz tanúbizonyságot. Hogy lett ebből az embernél a barátság jele? Még nem tudjuk.

Még mindig nem mosolyogsz!? 3…2…1…CSÍÍÍÍZ!

Címkék:
Tovább a blogra »